1. Po pierwsze: jestem praktykiem i lubię to, czego się podejmuję, sprawdzić na sobie:

Czy  działa?

Moje własne doświadczenie depresji doprowadziło mnie do tego miejsca, w którym jestem dzisiaj. Teraz sama jestem psychoterapeutą i czuję, że robię to co kocham i jestem na właściwym miejscu.

Co było leczące?

Terapia z doświadczonymi Gestaltystami, która  przede wszystkim przez głęboką relację z terapeutą pozwoliła mi wyjść z kryzysów, dojrzewać, uwierzyć w siebie i przeprowadzić mnie przez meandry trudnych mechanizmów, które nie pozwalały mi dobrze funkcjonować .

  1. Po drugie: dlatego, że uwzględnia pracę z ciałem:

Odkąd pamiętam czułam się dobrze w tańcu i ruchu, intuicyjnie wyczuwałam, że ciało przedstawia więcej prawdy o mnie niż słowa. Szukałam terapii dla siebie, która zintegruje to co myślę i czuję z moim ciałem.

Gestaltysta pracuje też poprzez ciało. ”Czyta” i poszukuje razem z klientem tego, co ono wyraża. Słowami potrafimy  „zasłonić” to, co nieświadome w nas, a ciało to narzędzie, które „mówi” za nas.

  1. Po trzecie: eksperyment Gestaltowski pozwala mocniej przybliżyć się do sedna cierpienia, z którym klient jest w gabinecie, tak aby doświadczyć kojącej mocy „domknięcia” trudnych spraw z naszej przeszłości :

One nie pozwalają nam  żyć w pełni „ tu i teraz”. Ten proces nazywa się „domykaniem gestaltów”, postaci, figur.

  1. Po czwarte: tworca Gestaltu F.Perls – zafascynowany nowojorskim teatrem stosował i uczył swoich następców psychodramy i  pracy z „pustym krzesłem”, jako technik terapeutycznych pozwalających skuteczniej domykać  figury:

Jego motto to:

”Nie to jest ważne co ze mną zrobiono, lecz to, co ja sam zrobiłem z tym, co mi zrobiono”

Terapia Gestalt doprowadziła mnie do odpowiedzialności za dokonywane wybory w moim życiu. Teraz już nie zdejmuję ich z siebie z powodu mojej przeszłości ani okoliczności zewnętrznych.  Czuje że żyję najpełniej, jak potrafię.

  1. Po piąte: nie ma po piąte – już doskonale wiesz, dlaczego ją polecam!
Kategorie: porady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *