Jeden ze znanych psychoterapeutów Wojciech Eichelberger został zapytany przez znaną dziennikarkę: jakie kobiety podobają się mężczyznom najbardziej? W podpowiedzi usłyszał od niej kilka sugestii: „Długonogie, blondynki z dużym biustem….???”

Znawca męskiej psychiki odpowiedział: „POGODZONE ZE SOBĄ”

Cóż to takiego znaczy być kobietą pogodzoną ze sobą?

Dla mnie oznacza to :

Po pierwsze:

Staram się poznawać moje zasoby i braki: pierwsze rozwijam, nad drugimi pracuję, (co wymaga wysiłku i dyscypliny). Podam Wam banalny przykład: nie lubiąc biegania zaczęłam od przebiegnięcia 300 m, dziś przebiegam półmaraton.

Po drugie:

Uznaję swoją niepowtarzalność i wartość wynikającą z zestawu cech, których żaden rachunek prawdopodobieństwa nie jest w stanie powtórzyć. Każda kobieta jest unikatowa: jej mądrość, wdzięk, uśmiech, energia, większa czy mniejsza aktywność, sposób w jaki się porusza, rozmawia, ubiera, jaką ma mowę ciała mówi o niej bardzo wiele. Mówi o tym KIM JEST.

Nie ma dwóch takich samych kobiet, każda ma cechy, których nie ma druga i błędem jest porównywanie którychkolwiek do siebie. Czy można jednoznacznie stwierdzić, że kolor niebieski jest ładniejszy od czerwonego? Bądź zielony od różowego? To tylko nasze subiektywne odczucia sugerują nam wybór koloru, który najbardziej nam się podoba.

Po trzecie:

Staram się nie traktować siebie zbyt serio, staram się być pogodna (to słowo jest jakoś bliskie słowu ”pogodzona”) – co dla mnie oznacza mieć poczucie humoru na swój temat  i po prostu lubić siebie i lubić innych.

Z całego serca życzę każdej kobiecie aby mogła o sobie powiedzieć:

JESTEM POGODZONA ZE SOBĄ

Właśnie ten cel chcemy osiągnąć przez warsztaty dla kobie: „Uaktywnij swoje piękno”

ZAPRASZAM WAS NA NIE SERDECZNIE! W imieniu swoim i współorganizatorki Olgi Tokarskiej. Więcej informacji znajdziecie w zakładce Warsztaty oraz na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/ekspresjasiebie/

 

Kategorie: porady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *